Krajowy Instytut Mediów prowadzi przetarg na prowadzenie badania jakościowego dotyczącego zjawiska dezinformacji. Zgłosiły się do niego dwie firmy - wynika z informacji Wirtualnemedia.pl.
Jak informuje Krajowy Instytut Mediów, badanie jakościowe dotyczące procesów dezinformacji jest badaniem o charakterze eksploracyjnym, a jego głównym celem jest zrozumienie: dostrzegania zjawiska w świecie mediów elektronicznych, postrzeganie wpływu zjawiska na codziennie przyjmowanie i przetwarzanie treści informacyjnych, rozumienie zagrożeń z niego wynikających, umiejętności weryfikowania informacji w mediach.
Badanie ma charakter jakościowy i będzie realizowane z wykorzystaniem dwóch metod zbierania danych: Bulletin Board Discussion – moderowana społeczność online trwającą 14 dni z aktywnymi użytkownikami internetu w wieku 15-55 lat w podziale na grupy wiekowe 40 aktywnych uczestników oraz zogniskowane wywiady grupowe (FGI) N= 12, poprzedzone pracą domową z osobami pow. 56 roku życia.
>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu
Uczestnikami badania mają być po połowie kobiety i mężczyźni w podziale na grupy wiekowe 56-64 lata i 65 lat i więcej – bez górnej granicy wieku, niemniej z zapewnieniem osoby śmiało komunikującej się, potrafiącej wyrazić swoje zdanie w sposób otwarty i nieskrępowany, korzystający z różnych źródeł informacji – telewizja, radio, internet oraz social media, nieodrzucający żadnego z mediów, mieszkańcy różnych wielkości miejscowości.
Badanie ma zostać zrealizowane do 9 grudnia br.
Do przetargu na jego realizację zgłosiły się dwie firmy: spółka Difference, która zaproponowała cenę 190,7 tys. zł oraz łódzka firma Meritum z ceną 199,3 tys. zł.