SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

W Warszawie i Poznaniu ruszają nowe multipleksy DAB+

Operator DABCOM rozpoczął nadawanie 10 stacji radiowych w ramach lokalnego multipleksu DAB+ w Częstochowie. To czwarte miasto, w którym ruszyła regularna emisja takiego MUX po Tarnowie, Toruniu i Rzeszowie. Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl we wtorek ruszają emisje w Warszawie i Poznaniu.

Dołącz do dyskusji: W Warszawie i Poznaniu ruszają nowe multipleksy DAB+

38 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
qwert
Te emisje to wyniki konkursów z Uwaga - 2019 roku,kolejne konkursy na lokalne Muxy podobno dopiero na jesieni tego roku.Kpiny jakieś....
odpowiedź
User
Dobrze
jeśli nie DAB+ to w takim razie który system radia cyfrowego proponuje RMF, Zet itp?

Internet. Mówią o tym od lat i robią to od lat.
Aby słuchać radia internetowego tez trzeba wydać sporo kasy na sprzęt stereo i trzeba mieć internet. A stacje muszą mieć dobre serwery aby się nie zacinało, a z tym jest problem. No chyba że ktoś chce słuchać radia internetowego na mizernym telefonie czy tablecie w mono - to współczuję.


Pobudka! Przespałeś ostatnie 20 lat... W roku 2022 internet mają wszyscy, którzy go chcą i potrzebują, sprzęt stereo podłącza się do czegokolwiek kablem lub przez Bluetooth, również do komputera i telefonu; istnieją liczne odbiorniki internetowe, a wieże stereo bardzo często też mają to wbudowane.
Nie zawsze .
Zakłamani pseudoznawcy będą teraz zaprzeczać i minusować! Ale prawdy nie zagłuszycie,nadawanie wyłącznie w internecie to nierealna mrzonka wymagajaca skutecznej kontroli klimatu i bardzo wielkich przepustowości
The terrestrial broadcasting network is resilient during
natural disasters, national emergencies and when mobile
connectivity is restricted. It is a vital asset in keeping
the population informed in emergencies or when public
safety is endangered.
Radio is always accessible across Europe, it only requires
a FM receiver. This capability must be retained in the
digital era.
Internet connectivity can enhance radio capabilities, but
radio can’t rely solely on the internet. It’s not efficient and
effective for both broadcasters and listeners.
Internet is a complement to broadcasting, not an
alternative Raport EBU ,chyba nie trzeba tłumaczyć tego miłośnikom mrzonek.....
No oczywiście polski "postępowy" ciemnogród mądrzejszy od EBU, i ITU.... Kto wam tyle płaci za próbę całkowitej likwidacji nadawania naziemnego w Polsce? Na pewno nie osoby które mają na celu bezpieczeństwo w katastrofach..... Ale wy pewnie będziecie dalej głupio powtarzać ,przez takich jak wy rozwalono PR III,ta sama mentalność.
odpowiedź
User
K2101
Po pierwsze, DAB jest technologią przestarzałą, ale FM, AM itd również. Nie zapominajmy o tym. Jesli więc KRRiT ogłasza konkursy i rozdaje częstotliwości UKF, brnie w przestarzały system.
W tej chwili DAB+ zyskuje dostępność w samochodach, jeest ciraz więcej tych nadajników. Dopóki państwo do MUXów komercyjnych nie będzie dopłacać, nie ma co krytykować prywatnych przedsiębiorców.
Natomiast Polskie Radio zrobiło bajzel mieszając przy presetach i bitrate. W tej chwili w internecie jest zdecydowanie lepsza jakość stacji PR.
odpowiedź