SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Artur Andrus i Robert Kantereit odchodzą z Trójki, wybierają pracę w TVN24

Artur Andrus i Robert Kantereit zdecydowali się odejść z radiowej Trójki, po tym jak zarząd Polskiego Radia nie wyraził zgody na ich dalszą współpracę z TVN24. - Odchodzę z ogromnym żalem, wiąże się to z dużymi emocjami - komentuje Kantereit.

Dołącz do dyskusji: Artur Andrus i Robert Kantereit odchodzą z Trójki, wybierają pracę w TVN24

352 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ucho
Anna Gacek. Rozumiem, że ma pasję i próbuje kopiować styl mistrzów. Ale z taką wadą - gdzie k...a do radia?

Słyszysz tylko wadę? Serio? Słabo. Ja słyszę znaczniej więcej, tj. wtórność, wtórność i jeszcze raz wtórność. Pasta z innych mediów, zero oryginalności w doborze muzyki i przede wszystkich pasji, by szukać i odkrywać muzykę. Dlatego przetrwa jeszcze wiele dyrekcji - w radiu patronatów medialnych nad płytami taki człowiek to skarb... Wada wymowy wcale mi nie przeszkadza, bo przede wszystkim liczy się dla mnie to, co się mówi. Jeżeli ma się do powiedzenia dużo ciekawych rzeczy, to taka wada schodzi na drugi plan. Niestety ta Pani nie ma nic ciekawego do zaoferowania. Równie dobrze mógłbym czytać materiały promocyjne na temat płyt oraz prasówki z magazynów muzycznych - tylko po co?
odpowiedź
User
Płyta tygodnia
Znaczy kasa szła od wytwórni do Trójki? Majorsi też płacą Trójce za patronaty?

A jakie ma znaczenie które wytwórnie płacą? Pytanie brzmi - czy zdarza się, że publiczne medium "zachwyca się" płytą, bo dostało kasę od wytwórni? Jeżeli tak, to znaczy, że misja poszła się sr...ć a ze słuchaczy robi się durniów, nawet jeżeli im to nie przeszkadza.
Z innej beczki ;-) Wchodzę na stronę główną największego polskiego portalu - widzę wywiad z polską artystką (powiedzmy, że młodszego pokolenia), która właśnie promuje nową płytę. Wchodzę na fejsa radia z różowym logo - widzę zapowiedź wywiadu w dzisiejszej audycji redaktora z samego jądra redakcji muzycznej. Cóż za offensywa medialna! ;-) Taki zbieg okoliczności. Artystka dotychczas wydawała swoje płyty u majorsa i mówiąc dyplomatycznie było jej pełno w radiu z różowym logo. Chyba promocji dwóch pierwszych wydawnictw towarzyszyły występy w słynnym studiu koncertowym. Dodam, że wielu artystów latami czeka na możliwość zagrania tam koncertów - podobno grafik jest zawsze full.
Z innej beczki. Polskę odwiedził artysta Asaf A. W radiu z różowym logo kilka lat temu zaczął go promować redaktor, który ma audycję o 4 rano... Sytuacja ramówkowa tego zdolnego dziennikarza muzycznego nie zmienia się, bez względu na to, kto za sterami owego medium. Artystę Asafa A. raczej trudno było usłyszeć w audycjach innych redaktorów - szczególnie tych z jądra redakcji muzycznej. Jeszcze jeden fakt - wtedy ów artysta wydał płytę w niezależnej wytwórni. Przenosimy się w czasie - jest rok 2017. Płytę promuje w Polsce jeden z majorsów. Artysta ma koncert w radiu z różowym logo. Czy gospodarzem koncertu jest ów dziennikarz mający audycję o 4 rano, który poświęcił jego twórczości najwięcej czasu w swoich audycjach autorskich? Oczywiście, że nie. Gospodarzem jest redaktor z jądra redakcji muzycznej. Pozostaje jeszcze sprawdzić, jak często w jego audycjach, w ostatnich latach można było usłyszeć utwory Asafa. Dziękuję za uwagę.
odpowiedź
User
orion2
R. Kantereit - w Trójce pojawił się w czasach W. Laskowskiego i współpracowników. Czy jakoś wyróżnił mi się przez tych kilkanaście lat w tych popołudniówkach? Nie. Muzycznie - wykorzystywanie głównie wrzuconej odgórnie playlisty. Prowadzenie - poprawne, ale bez rewelacji. Od czasów Laskowskiego do teraz audycje poprowadzone w podobny, powtarzalny fajnosposób. Dlatego fajnosłuchacze narzekają na to odejście, a ja jakoś nie - tym bardziej, że ubywa kolejna "cegiełka" położona przez W. Laskowskiego. Popatrzmy na ostatnie dwa dni z K. Strzyczkowskim w roli prowadzącego popołudniowe ZD3 (2 i 3 listopada). Mogła być trójkowa kukułka, mogła być specjalnie dobrana muzyka. U R. Kantereita nie zauważyłem takich akcentów ani razu przez tyle lat, choć starałem się być uważny. Nawet w piątki tak się nie stało.

Powinienem narzekać na odejście A. Andrusa, ale jakoś mi się nie chce. Dlaczego? Zniechęciłem się w czasach M. Jethon, kiedy to A. Andrus wyskakiwał z każdej lodówki. No i ta piosenka "Orzeł może" która przelała czarę goryczy.
odpowiedź