Piotr Najsztub założył zbiórkę pieniędzy na Zrzutka.pl, żeby wytoczyć proces Michałowi Adamczykowi z TVP. Chodzi o fałszywe oskarżenie na antenie TVP Info o śmiertelne potrącenie samochodem człowieka. Najsztub chce zebrać 35 tys. zł. Chciałby także nawet pół miliona złotych odszkodowania od Telewizji Polskiej. - Ile uda mi się zebrać na Zrzutce, takiego odszkodowania będę żądał - przyznaje w rozmowie z Wirtualnemedia.pl.
W jesiennej ramówce Polsatu znajdzie się sporo nowości, w tym śniadaniówka „Halo tu Polsat”, reality-show „Moja mama i twój tata” i „Siły specjalne Polska”. Będą też wielkie antenowe powroty, a stacja przesunie pasmo wieczornych premier. - Dawno tak dobrze nie udało się ułożyć całej ramówki - ocenia Edward Miszczak, dyrektor programowy stacji.
Z początkiem przyszłego tygodnia Meloradio (Grupa Eurozet) zmienia swój format muzyczny, hasło główne, oprawę antenową i logo. W ramówce stacji pojawią się nowe audycje i dziennikarze.
- W kolejnych dniach będziemy przywracali kolejne programy i anteny - zapowiedział w poniedziałek Tomasz Sygut, nowy prezes Telewizji Polskiej. Zaznaczył, że zaczął przygotowywać raport pokazujący, jak gospodarowano pieniędzmi w spółce od 2016 roku.
- Nagle okazało się, że programu nie poprowadzimy, bo schodzi z anteny. W każdym oddziale pojawił się przedstawiciel centrali. Jego wizyta nie była wcześniej zapowiedziana, więc to było totalne zaskoczenie - opowiada jeden z pracowników Radia ESKA. W rozgłośni w czwartek niespodziewanie zlikwidowano ostatnie pasma lokalne. I jednocześnie zapowiedziano, że stacja zatrudni kilkudziesięciu nowych dziennikarzy, by tworzyć więcej lokalnych treści multimedialnych.
Na portalu braci Karnowskich wPolityce ukazał się list otwarty kilkudziesięciu pracowników prawicowych i prorządowych mediów, zaanonsowany jako "głos środowiska dziennikarskiego w obliczu zapowiadanych czystek". Podpisali go m.in. Michał Adamczyk (urlopowany szef TAI), członkini zarządu Polska Press Dorota Kania, prezes PAP Wojciech Surmacz czy szef TVP Info Samuel Pereira.
W ostatnich tygodniach kilku dziennikarzy odeszło lub zapowiedziało odejście z Telewizji Polskiej. Już za kilka tygodni władze w spółce mogą się zmienić, a to wiąże się z szeregiem zmian personalnych. Związani z dotychczasową opozycją eksperci w rozmowie z Wirtualnemedia.pl nie opowiadają się za całkowitą wymianą kadr w TVP.
W zespole telewizji wPolsce24, która zacznie emisję w najbliższy poniedziałek, będą gwiazdy Telewizji Polskiej z ostatnich lat, m.in. Michał Adamczyk, Magdalena Ogórek, Marta Kielczyk i Jacek Łęski. Program informacyjny „Wiadomości” ma mieć dwójkę gospodarzy.
Dominika Ćosić rozpoczęła współpracę z TV Republika - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. W kwietniu br. Ćosić po ośmiu latach rozstała się z Telewizją Polską, gdzie pracowała w roli korespondentki w Brukseli.
Telewizja Polsat pracuje nad nowym reality-show pod tytułem „Dagmara szuka męża” - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Jego bohaterką będzie Dagmara Kaźmierska, wcześniej jedna z gwiazd programu „Królowe życie” w TTV. Na razie nie zdecydowano, na którą z anten Grupy Polsat Plus trafi program.
Kierownictwo Telewizji Polsat miało przekazać dziennikarzom, że kto odejdzie do TVP, nie ma już powrotu na Ostrobramską. Taka deklaracja padła z uwagi na „skalę odejść” - dowiedział się nieoficjalnie portal Wirtualnemedia.pl.
Programy prowadzone przez Dorotę Wysocką-Schnepf w Telewizji Polskiej wywołują ostatnio sporo kontrowersji. - Możemy mówić o pewnej jednostronności, kontrowersyjności narracji, która może budzić pewne obawy - ocenia medioznawca Adam Szynol.
Telewizja Polska nie zamierza dalej współpracować z Rafałem Patyrą - ustalił portal Wirtualnemedia.pl. Dziennikarzowi w grudniu ub.r. skończył się kontrakt z kanałem TVP Sport. Nie znalazł się też dalej w gronie prowadzących “Teleexpress”, który wraca w czwartek na antenę.
W wieku 85 lat zmarł współtwórca TVN Mariusz Walter, którego starsi widzowie znają także za sprawą Studia 2 TVP. Byli współpracownicy zmarłego i znawcy rynku telewizyjnego w rozmowie z Wirtualnemedia.pl oceniają, że odszedł jeden z głównych architektów polskiego rynku telewizyjnego.
Łukasza „Ciechana” Ciechańskiego można usłyszeć od początku kwietnia na antenie radia Muzo FM (Grupa ZPR Media) - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Do ubiegłego roku prezenter związany był z radiową Trójką.
Na początku grudnia pojawił się sondaż, których prezenterów telewizyjnych Polacy najbardziej cenią i lubią. Zwycięzca był bezkonkurencyjny - zdobył niemal jedną trzecią głosów. Kilka dni później okazało się, że od sześciu lat prowadził samochód bez prawa jazdy.
Po odejściu z Onetu Janusz Schwertner dołączy do zespołu Iberionu, będzie dyrektorem programowym firmy i redaktorem naczelnym jej największego serwisu Goniec.pl - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Iberion w najbliższym czasie przeprowadzi rebranding.
Bogdan Ulka, wydawca „Wiadomości” w TVP1, został po 24 latach zwolniony z Telewizji Polskiej. To kolejna osoba, która rozstała się z redakcją serwisu Jedynki po zmianie jego kierownictwa.
Lucjan Olszówka odszedł w sierpniu br. z Telewizji Polskiej, dla której ostatnio pracował jako korespondent we Francji. W rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl tłumaczy przyczyny rozstania z TVP. - Nie chciałem być częścią tępej, pisowskiej propagandy - mówi. I dodaje: „Mogę sobie spojrzeć w lustro bez wstydu. Nie wyprodukowałem żadnego paszkwila. Jeśli ktoś coś znajdzie będę naprawdę wdzięczny za podesłanie”.
W środę 10 stycznia TVP2 wznowi nadawanie “Panoramy”. Jej szefem i jednym z prowadzących został Jarosław Kulczycki, który wrócił do Telewizji Polskiej po ośmiu latach. Program informacyjny TVP2 zmieni godzinę emisji, a poza newsami mają w nim znaleźć się materiały analityczne. Część dotychczasowych reporterów zostaje w zespole.