Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce
Po przejęciu władzy obecna opozycja może postawić spółki mediów publicznych w stan likwidacji. Sebastian Urban, radca prawny z Kancelarii Prawnej Media w rozmowie z Wirtualnemedia.pl zauważa, że wiąże się to z wyznaczeniem likwidatorów w TVP i Polskim Radiu. Tylko sąd może nakazać im powstrzymanie się od wykonywania swoich funkcji.
2 lipca radio Muzo FM zmieniło nazwę nadawanego programu na Eska Rock, jednocześnie Eska Rock w Warszawie zmieniła nazwę na Eska Rock Warszawa. Marka Eska Rock ze swoim nowym linerem „Dobrze Rockuje” pojawiła się, poza Warszawą, we Wrocławiu, Krakowie, Bydgoszczy, Olsztynie, Kielcach, Gdańsku, Poznaniu i Łodzi.
Na antenę TVP Info wróciło „Studio Polska”, a jako współprowadząca zadebiutowała Małgorzata Opczowska, zastępując Magdalenę Ogórek. Gospodarzem programu pozostaje Jacek Łęski.
- Wiem, że pan Stanowski postrzega swoją działalność jako przewrót kopernikański w świecie globalnych mediów, ale wydaje mi się, że jakoś przetrwamy ten wstrząs - mówił członek zarządu Agory Wojciech Bartkowiak. Zarząd pytany był o reakcję Krzysztofa Stanowskiego na teksty „Gazety Wyborczej” na jego temat. Czy to gwóźdź do trumny tytułu? - Wyniki segmentów pokazują, że nie kładziemy się do trumny. Wręcz odwrotnie, raczej jesteśmy niebezpiecznym zombie, wstajemy i wychodzimy na światło dzienne - dodał Bartkowiak.
W piątek Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała, że ogólnopolski MUX-8 naziemnej telewizji cyfrowej zasilą: TV Republika i wPolsce24 - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Na ósmy multipleks nie trafią zatem węgierska PTV i Polska24. Stacja Tomasza Sakiewicza pochwaliła się koncesją jeszcze przed oficjalnym komunikatem KRRiT.
Na początku października prezenter TVP Info Sławomir Siezieniewski został zawieszony przez władze Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Z nieoficjalnych informacji Wirtualnemedia.pl wynika, że jednym z powodów był spór o tak zwane „białe”, czyli zapowiedzi materiałów i wejść na żywo, odczytywane na antenie.
Drwi, sapie, przewraca oczami – podkreślając niezadowolenie. Zaprasza gości, ale często nie interesuje go to, co mówią. Robert Mazurek ma nawet swoje fakty. - Jeśli dziennikarz zostaje gwiazdą i wchodzi w taką sferę niewyjaśniania świata ludziom, niepokazywania faktów, tylko tłumaczenia poprzez siebie, poprzez swoje opinie, to się można w tym zatracić i mi się wydaje, że to jest jego problem – mówi Wirtualnemedia.pl Łukasz Zboralski, redaktor naczelny portalu BRD24.
Telewizja Republika podpisała w piątek umowę z Emitelem, operatorem MUX-8 naziemnej telewizji cyfrowej. Firma wysłała instrukcję do pracowników technicznych, aby rozpocząć nadawanie na multipleksie. Nastąpiło to w piątek około godziny 16.00. Republika jest dostępna na 51. kanale (LCN).
Na antenie Telewizji Republika pojawiły się trzyminutowe spoty z telezakupami. Kampanie reklamowe ze stacji wycofują natomiast kolejne firmy. - Spoty, które mamy, przesunęliśmy na prime time, bo wtedy lepiej się na nich zarabia - tłumaczy szef stacji Tomasz Sakiewicz.
Władze Telewizji Polskiej odsunęły Przemysława Babiarza od komentowania igrzysk po wypowiedziach w czasie ceremonii otwarcia. Nadawcę skrytykowało za to wielu polityków i dziennikarzy. Szef Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Maciej Świrski nakazał wszczęcie w tej sprawie postępowania wyjaśniającego.
Bartłomiej Maślankiewicz zaczął pracę w Polsat News jako wydawca i producent - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Poprzednio Maślankiewicz pracował w TVP Info, a wcześniej m.in. w Telewizji Republika.
W czwartek wieczorem telewizja wPolsce24 (Fratria) zaliczyła poważną awarię techniczną. Na mniej więcej godzinę padła emisja programów na żywo i stream stacji na YouTubie.
Z Grupą Eurozet (Agora) żegna się Piotr Jaroszewski, dyrektor zarządzający stacji muzycznych. Jego obowiązki przejmą Krzysztof Janur i Adam Fijałkowski.
Radio Wrocław zorganizowało plenerową imprezę upamiętniającą setną rocznicę uruchomienia w mieście pierwszej rozgłośni radiowej. - Członkowie KRRiT wzywają odpowiedzialnych za interesy spółki Polskie Radio Wrocław do przeprosin Polaków za kompromitujące polską radiofonię świętowanie niemieckich rocznic - napisał regulator w specjalnym stanowisku.
Powołany kilka dni temu na stanowisko prezesa Telewizji Polskiej Tomasz Sygut rozesłał list do pracowników. Pochwalił w nim m.in. debiut programu „19.30”. Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl program jest nagrywany w obiekcie wynajętym od ZPR Media z uwagi na obawy o sabotaż.
Grupa RMF bada zgłoszenia pracowników o „niewłaściwych zachowaniach”, do jakich miało dochodzić w firmie - ustalił portal Wirtualnemedia.pl. Od kilku tygodni spływają one do zarządu za pośrednictwem służącego do tego narzędzia. Najczęściej w zgłoszeniach ma pojawiać się nazwisko wieloletniego szefa jednego z działów w RMF FM. Firma potwierdza tylko, że trwa postępowanie, nie zdradza żadnych szczegółów.
- Nie zostałem zwolniony, ale robię sobie teraz przerwę, żeby nabrać inspiracji i odpocząć - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Michał Migała, który w ostatnich latach był związany z radiową Trójką. Dziennikarz nie pracuje już w mediach. Jest warszawskim taksówkarzem.
Do "Przeglądu Sportowego" chodził po lekcjach w podstawówce. Pierwszą książkę napisał mając 20 lat. Teraz Krzysztof Stanowski, dziennikarz sportowy z 25-letnim stażem jest gwiazdą założonego przez siebie Kanału Sportowego. - Dziś to bardziej biznesmen. Weszło to jego biznes, a biznes jest po to, by na nim zarabiać. Krzysiek wie, jak to robić - mówi Marek Wawrzynowski, dziennikarz sportowy Wp.pl.
„Kabaret na żywo. Młodzi i Moralni”, jeden z najpopularniejszych programów Polsatu, od kilku tygodni nagrywa do puszki. Przed wyborami stacja wstrzymała emisję kolejnych odcinków i nie wygląda na to, że powrócą na antenę. Twórcy kabaretu spotkali się z dyrekcją Polsatu, ale nie usłyszeli żadnych konkretów. - Kończy się sezon i nie da się ukryć, że nasze zaufanie do stacji zostało podkopane, więc dajemy sobie prawo do wygłoszenia orędzia na wzór naszego prezydenta. Może zrobimy jego transmisję na żywo na moim Instagramie - zapowiada Robert Górski, lider Kabaretu Moralnego Niepokoju.
Ekipa reporterska Telewizji Republika nie została we wtorek wpuszczona na konferencję prasową premiera Donalda Tuska. - To jest coś absolutnie skandalicznego, niebywałego i coś co nie powinno mieć miejsca w demokratycznym kraju - podkreślił dziennikarz stacji Adrian Borecki.