Organizacje marketingowe i badawcze bronią telemetrii Nielsena i dziwią się krytykowaniu jej przez władze TVP
Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR, Polskie Towarzystwo Badaczy Rynku i Opinii oraz Organizacja Firm Badania Opinii i Rynku poprosiły władze TVP o wyjaśnienia dotyczące ich wypowiedzi podważających wiarygodność badania telemetrycznego realizowanego przez Nielsen Audience Measurement.
Dołącz do dyskusji: Organizacje marketingowe i badawcze bronią telemetrii Nielsena i dziwią się krytykowaniu jej przez władze TVP
1. mieć jedną wspólną "walutę marketingową" (miernik), pozwalającą wycenić reklamę;
2. chcą, żeby była to waluta była niezależna od sprzedawcy czasu reklamowego;
3. waluta ta musi być wiarygodna dla kupującego czas reklamowy;
4. waluta nie musi być idealna politycznie; ma opisywać w pierwszym rzędzie konsumenta;
5. za walutę opisującą specyficznego konsumenta: wyborcę, trzeba dopłacić w osobnym badaniu;
6. waluta jest cały czas monitorowana (tak!) każdy sprzedany lub niesprzedany produkt jest potwierdzeniem lub zaprzeczeniem wartościowości metodologii Nielsena.
7. waluta powinna mieć niezmienną wartość: reklamodawcy nie lubią niepewności związanej z występowaniem wielu walut lub podważaniem waluty; są w stanie poświęcić nawet pewien procent wiarygodności waluty na rzecz jej niezmienności (braku chaosu)
ergo: Branża jest w niewielkim stopniu zainteresowana "politycznością" oglądalności. Telemetria nie została wymyślona dla polityków. Podpaski nie mają przynależności politycznej.