Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce
Po zmianie standardu naziemnej telewizji cyfrowej na DVB-T2/HEVC, za kilka lat może dojść do kolejnej rewolucji, która skłoni widzów do wymiany telewizorów. Od kwietnia we Włoszech ruszą testy cztery stacji w standardzie DVB-I. Pozwala on cieszyć się zarówno kanałami naziemnymi, jak i internetowymi.
Od ponad dwóch tygodni Telewizja Republika osiąga rekordową oglądalność także na swoim kanale youtube’owym, gdzie stream stacji ogląda równocześnie nawet ok. 20 tys. użytkowników. Kanał zyskał ponad prawie 250 tys. nowych subskrybentów.
Adrian Klarenbach wyjaśnił kierownictwu TAI dosadny wpis twitterowy skierowany do ministra Joachima Brudzińskiego. Wobec dziennikarze nie zostaną wyciągnięte konsekwencje dyscyplinarne, bez zmian prowadzi też wywiady w Polskim Radiu 24. Natomiast jako gospodarz „Minęła 8” i „Minęła 9” w TVP Info zadebiutował Bartłomiej Graczak.
W najbliższy poniedziałek w naziemnej telewizji cyfrowej ruszy stacja wPolsce24 należąca do „Fratrii”, wydawcy „Sieci” i wPolityce. Od półtora miesiąca naziemnie nadaje już Republika. - Życzymy każdemu, kto próbuje - nawet jeżeli ma niedużą szansę - sukcesu - mówi Wirtualnemedia.pl Tomasz Sakiewicz, szef TV Republika.
20 listopada br. w menu restauracji McDonald’s w Polsce pojawi się ponownie Burger Drwala. Od tego roku ma być dostępny również w wersji bezmięsnej.
Głos w sprawie Pandora Gate zabrał Marcin Dubiel, jeden z członków pierwszego Teamu X i niegdyś kolega Stuarta Kluz-Burtona "Stuu". - Nie wiedziałem, że mój przyjaciel ukrywa przede mną podwójne życie. Gdybym wiedział, to w życiu bym go nie bronił - powiedział Dubiel. - Gdy teraz opublikowałeś oficjalną odpowiedź, mogę całkowicie zdemaskować twoją rolę, jaką odegrałeś przy sprawie Stuu - odgraża się Wardęga.
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ukarała TVN za emisję filmu, który - jej zdaniem - miała charakter pornograficzny. Stacja z tym zarzutem się nie zgadza. - Będziemy odwoływać się od tej decyzji - zapowiada Joanna Górska, szefowa działu PR Grupy TVN.
Dziennikarz Jacek Pałasiński odchodzi z Grupy TVN Discovery Polska - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.
Szczecińska policja przeszukała domy dwóch autorów kanału youtube’owego Lord Kruszwil, zablokowanego dwa miesiące temu. To część postępowania podjętego po zawiadomieniu o podejrzeniu popełnienia przestępstwa złożonym przez Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.
1 stycznia 2024 roku doszło do poważnej awarii dekoderów platformy cyfrowej Canal+ we Francji. Po godzinie 5 rano klienci dostawcy płatnej telewizji zaczęli skarżyć się na brak kanałów. Zamiast nich widzieli czarny ekran.
Justyna Mączka odchodząc z Radia 357 dała do zrozumienia, że była to do końca jej decyzja. Choć zarząd radia pożegnał dziennikarkę - pozostało wrażenie, że nie wszystko w rozgłośni gra. Odejścia dziennikarzy są otoczone tajemnicą, zaś „przypadek Mączki” to tylko wierzchołek góry lodowej, dzięki któremu patroni i słuchacze mogą zaledwie domyślać się, co dzieje się w rozgłośni. I choć z wyjaśnień zarządu wynika, że wszystko przebiega zgodnie z planem - dziennikarze nie są co do tego przekonani.
Niekodowaną emisję satelitarną na pozycji orbitalnej Hot Bird 13E rozpoczął kanał ViDoc TV, znany z ósmego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej. Leszek Kułak, przewodniczący Red Carpet Media Group informuje Wirtualnemedia.pl, że stacji przypadła 146. pozycja listy kanałów dekoderów Canal+ Polska.
Choć kanały Polsat Sport Premium, które w ostatnich latach pokazywały Ligę Mistrzów były gwarantowane w Canal+ tylko do końca czerwca, część klientów platformy cyfrowej nie chce dopłacać za europejskie rozgrywki. Z informacji Wirtualnemedia.pl wynika, ze do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpłynęło kilka skarg w tej sprawie.
Telewizja Polsat w piątek zdecydowała się o nagłej zmianie w ramówce. W najbliższą niedzielę nie pokaże kolejnego odcinka programu „Kabaret na żywo. Młodzi i moralni”, który został w czwartek nagrany – dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Zamiast niego widzowie zobaczą film sensacyjny.
Publicysta Rafał Ziemkiewicz rozważa zawieszenie współpracy z Telewizji Polskiej i TV Republika. W publicznej telewizji przestał się już pojawiać i nie wiadomo, kiedy wróci. - Nie ma mnie w grafiku, to dżentelmeńska umowa - mówi w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl. Jak się dowiadujemy: poszło o wyrażane publicznie poglądy dziennikarza w sprawie tzw. ustawy „antyfutrzarskiej”.
W poniedziałek w „Wiadomościach” skrytykowano materiały „Faktów” w negatywnym tonie opisujące wizytę Jarosława Kaczyńskiego na warszawskim cmentarzu. Zarzucono atak na prezesa PiS oraz wytknięto byłym i obecnym pracownikom TVN związki, także rodzinne, ze służbami i instytucjami PRL-owskimi.
Po ujawnieniu przez OKO Press, że żona szefa informacji RMF FM Marka Balawajdera jest dyrektorką w czeskiej spółce córce Orlenu, a kierowany przez Daniela Obajtka koncern może liczyć na taryfę ulgową w stacji, głos zabrała sama zainteresowana. - Mój mąż i ojciec mojego syna to najbardziej prawy, uczciwy i po ludzku dobry i bezinteresowny człowiek, jakiego znam - napisała Magdalena Balawajder. Podkreśliła, że sama ma “kwalifikacje, umiejętności i doświadczenie”, by pracować na stanowiskach, które zajmuje.
Długo oczekiwany serial „Osiecka” zadebiutował na antenie telewizyjnej „Jedynki” w święta. Z marketingowego punktu widzenia emisja w bożonarodzeniowy weekend wydawała się strategicznym przedsięwzięciem, zwłaszcza że zainteresowanie widzów na długo wcześniej podsycano zapowiedziami ze strony nadawcy.
Firma odzieżowa Vistula oraz Polski Związek Piłki Nożnej zapowiedziały podjęcie kroków prawnych w sprawie opublikowania przez Młodzież Wszechpolską przerobionego zdjęcia reklamowego polskiej reprezentacji piłkarskiej w garniturach Vistuli.
Auchan, Decathlon, Leroy Merlin czy Lorenz nie zamierzają wycofać się z Rosji. Leroy Merlin zamierza wypełnić lukę po konkurentach, a Lorenz otworzył dwie nowe linie produkcyjne w fabryce w Kirishi. Internauci wzywają do bojkotu tych marek. - To klasyczne "pecunia non olet". Marka chce zarabiać większe pieniądze wykorzystując sytuację ograniczenia konkurencji, zwiększenia popytu, ograniczenia podaży. Czekam na markę, która pozostając w Rosji, zdecyduje się na program marketingowy, połączony z mówieniem prawdy o wojnie na Ukrainie lub pomocy uchodźcom - komentuje dla Wirtualnemedia.pl dr. inż. Jacek Kotarbiński, ekonomista i ekspert ds marketingu.