SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

W „Trójka budzi” piosenki z wulgaryzmami. Sprawą zajmie się KRRiT

Dyrekcja radiowej Trójki, rada programowa nadawcy, Komisji Etyki oraz KRRiT otrzymali skargę na audycję „Trójka budzi”, prowadzoną w ub. tygodniu przez Małgorzatę Łukowską - ustalił portal Wirtualnemedia.pl. Dziennikarce zarzucono m.in. promowania wzorców zagrażających zdrowiu i „wywoływanie skojarzeń pornograficznych”. - Krajowa Rada wystąpiła już do nadawcy z wnioskiem o udostępnienie materiałów - informuje nas Karolina Czuczman z biura prasowego KRRiT.

Dołącz do dyskusji: W „Trójka budzi” piosenki z wulgaryzmami. Sprawą zajmie się KRRiT

123 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
8*
Rozpiętość intelektualna Pani Małgorzaty: w środy rządzi słowo ‚kawałek’!

Za Słownikiem języka polskiego PWN:
"kawałek (...) 3. «niewielki utwór muzyczny»"
I to samo u Doroszewskiego - w słowniku (uwaga!) z lat 60.

Który macie rok w tym 357? :) Zlitujcie się, ludzie - zejdźcie trochę ze swoich ultrakonserwatywnych pozycji. Bo naprawdę czuję się niezręcznie, broniąc przed Wami dziennikarzy pisowskiego radia. :D

Swoją drogą, jak już tak dbacie o polszczyznę, podpowiedzcie swoim ulubionym redaktorom, jaka jest różnica między "tę" a "tą". Bo pomimo kilkudziesięciu lat pracy w radiu niektórzy wciąż nie kojarzą. ;)
odpowiedź
User
Tylewtemacie
W standardach Polskiego Radia nie ma miejsca na wulgaryzmy i wyzwiska - i nie ma tu znaczenia godzina. Niedopuszczalne jest puszczanie utworów z polskimi przekleństwami, w języku angielskim również. Tu nie ma żadnej dyskusji. I tyle w temacie. Ogólne wrażenie audycji, styl, poziom... pozostawię bez komentarza.
odpowiedź
User
ejgwiazdek
Rozpiętość intelektualna Pani Małgorzaty: w środy rządzi słowo ‚kawałek’!

Za Słownikiem języka polskiego PWN:
"kawałek (...) 3. «niewielki utwór muzyczny»"
I to samo u Doroszewskiego - w słowniku (uwaga!) z lat 60.

Który macie rok w tym 357? Zlitujcie się, ludzie - zejdźcie trochę ze swoich ultrakonserwatywnych pozycji. Bo naprawdę czuję się niezręcznie, broniąc przed Wami dziennikarzy pisowskiego radia.

Swoją drogą, jak już tak dbacie o polszczyznę, podpowiedzcie swoim ulubionym redaktorom, jaka jest różnica między "tę" a "tą". Bo pomimo kilkudziesięciu lat pracy w radiu niektórzy wciąż nie kojarzą.
obrońco, użycie słowa kawałek 10 razy w ciągu godziny:):):) zmęczy każdego, nawet niewybrednego mózgowo:)
odpowiedź