SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Siezieniewski, Kurzewski, Kozyra, Zaniewski, Kozioł wśród odznaczonych przez prezydenta

W poniedziałek podczas spotkania w Pałacu Prezydenckim z okazji obchodów 20-lecia uchwalenia ustawy o radiofonii i telewizji, prezydent Bronisław Komorowski wręczył Ordery Odrodzenia Polski i Krzyże Zasługi osobom zasłużonym w działalności na rzecz rozwoju wolnych mediów w Polsce.

Dołącz do dyskusji: Siezieniewski, Kurzewski, Kozyra, Zaniewski, Kozioł wśród odznaczonych przez prezydenta

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Zdezorientowany
Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski za zasługi dla rozwoju polskich, wolnych i demokratycznych mediów dla Andrzeja Siezieniewskiego? Czy chodzi o Andrzeja Krzysztofa Siezieniewskiego (ur. 1 stycznia 1951 roku w Giżycku), korespondenta Polskiego Radia w stolicy ZSRR w latach 1976 - 1982?! Kto pamięta nasilenie propagandy gierkowskiej w tamtym okresie, np. niesławnej pamięci audycję „Tu Jedynka”, nie będzie chyba skłonny uwierzyć, że przełożeni Siezieniewskiego wysłali go na placówkę do Moskwy, bo bali się, że i będzie im w Warszawie opozycyjne struktury zakładać? Chyba w Moskwie dobrze realizował linię partii, skoro po powrocie w grudniu 1982 r. towarzysze awansowali go na kierownicze stanowisko w dziale dzienników Polskiego Radia. Za rządów gen. Jaruzelskiego Siezieniewskiemu było już tylko lepiej: od maja 1984 do czerwca 1988 roku piastował funkcję zastępcy redaktora naczelnego Dyrekcji Programów Informacyjnych TVP, a po powrocie do radia od czerwca 1988 do września 1989 roku kierował działem dzienników Polskiego Radia. Po czerwcowych wyborach 1989 roku towarzysz Siezieniewski najwyraźniej nieco spanikował i postanowił zejść z oczu krajowym oponentom. Udał się więc na placówkę zagraniczną do… Moskwy. Powrócił w 1994 roku, już w po wyborczym zwycięstwie lewicy, by objąć stanowisko zastępcy dyrektora Informacyjnej Agencji Radiowej. I odtąd już pilnie umacnia wolne i demokratyczne media na kolejnych, coraz wyższych stanowiskach w Polskim Radiu. Czy to na pewno odznaczona wczoraj osoba?!
odpowiedź
User
yudyta
Szczególnie Weksler się zasłużył... zadał pierwszy cios "wolnej" tvp. Szkoda, że Baruna nie nagrodził!!!!
odpowiedź
User
andrzej bober
gratuluję kol.kol.,których większości nie znam
odpowiedź