SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Odbiorniki DAB+ stanowiły w 2022 roku 6,3 proc. wszystkich sprzedanych tunerów

W zeszłym roku w Polsce sprzedano 950 tys. tunerów obsługujących FM, DAB+ oraz do odbioru internetowego radia. Z danych udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez GfK wynika, że to spadek o 2 proc. w porównaniu do 2021 roku. Jedynie 6,3 proc. stanowiły odbiorniki do cyfrowego radia DAB+.

Dołącz do dyskusji: Odbiorniki DAB+ stanowiły w 2022 roku 6,3 proc. wszystkich sprzedanych tunerów

37 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
miś społeczny
Internetowe odbiorniki mają poważną wadę: gdy zamknie działalność serwis hostujący dane dla danej platformy, funkcję internetową szlag trafia. Tak samo gdy producent wycofa wsparcie aktualizacyjne. Już kilka generacji takich tunerów poszło na śmietnik.
13 6
odpowiedź
User
HQ
[Wpierw trzeba utworzyć rynek a wtedy można sobie zwiększać jakość.


Ja uważam, że można to zrobić od razu dobrze (należy czerpać z doświadczeń z innych krajów, a nie bezmyślnie dublować ich błędy i naiwnie liczyć, iż może kiedyś da się to naprawić.... w wielu krajach są narzekania na jakość DAB/DAB+... w UK nawet w raporcie rządowym stwierdzono wprost, iż wdrożony DAB/DAB+ ma gorszą jakość niż stary FM). Zwłaszcza, że pod uwagę brane jest przeznaczenie całego pasma VHF pod DAB+ (co daje szansę na uruchomienie dużo większej liczby multipleksów ogólnopolskich niż pierwotnie planowane trzy).
11 5
odpowiedź
User
2
Internetowe odbiorniki mają poważną wadę: gdy zamknie działalność serwis hostujący dane dla danej platformy, funkcję internetową szlag trafia.


Większość modeli umożliwia również ręczne dodanie adresu URL strumienia i jego zapisanie, więc to żaden problem. Przy okazji nauczka, aby nie kupować taniej chińszczyzny, która ma krótkie wsparcie techniczne (albo w ogóle go nie ma).
0 0
odpowiedź