SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Google pokazuje okrojone wyniki wyszukiwania w proteście przeciwko unijnemu prawu autorskiemu

Google jest przeciwny wprowadzeniu przez Unię Europejską nowego prawa autorskiego przewidującego między innymi opłaty dla wydawców za zamieszczanie fragmentów tworzonych przez nich treści w internecie. Na wygenerowanych przez siebie grafikach koncern pokazał ograniczone wyniki wyszukiwania jakie mogą napotkać użytkownicy sieci po wprowadzeniu zapowiadanych przez Unię regulacji.

Dołącz do dyskusji: Google pokazuje okrojone wyniki wyszukiwania w proteście przeciwko unijnemu prawu autorskiemu

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
buhaha
Poza tym ile słownie złotych czy euro zapłacił Google dziennikarzom BBC, Daily Star, The Telegraph, Liverpool Echo i tak dalej, że się domaga jakichś praw do ich rozpowszechniania??


Wystarczy, gdy BBC, Daily Star, The Telegraph i pozostali zainteresowani dodadzą do kodu swoich stron nofollow, aby ich Google nie pozycjonowało.

To taki internetowy odpowiednik koszulki z nadrukiem "proszę, nie okradaj mnie"?
0 0
odpowiedź
User
postęp cyfrowo-technologiczny trzeba zrównoważyć
'Genialna' Unia Europejska robi najgorszą rzecz jaką sobie można wyobrazić. Ja nigdy nie miałem nic przeciwko internetowi, można się dowiedzieć mnóstwa ciekawych informacji, można obejrzeć interesujące filmiki na Youtube, internet jest też przedmiotem wolnej wymiany zdań, myśli, poglądów politycznych a więc instrumentem demokratycznym. Jak najbardziej wynalezienie internetu to coś bardzo dobrego dla ludzkości bez dwóch zdań. Piękno internetu niestety tylko zabiła wzmożona informatyzacja usług, dokumentów i formalności - żeby ludzi zmuszać do zakładania coraz większej ilości kont, pamiętania loginów i haseł - to było negatywne, jak i pojawienie się Facebooka, Instagrama - one zrobiły ludziom krzywdę. I trzecia rzecz Smartfony - uzależnienie w skali globalnej, to widać na każdym kroku jak ludzie są nieprzytomni od tych urządzeń. Jakby Unia Europejska zakazała smartfonów( dopuszczone byłyby tylko zwykłe komórki w sieci 3g) i wybranych mediów społecznościowych( chodzi głównie o Facebooka, Instagrama i innych z nimi współpracującymi), a także nakazała eliminowanie wi-fi na rzecz inwestowania w światłowody/kable sieciowe, by internet został tylko w komputerach to ja bym był gotów szampana otworzyć i skakałbym z radości. Natomiast za to, że chce cenzurować i ograniczać treści w internecie jestem definitywnym zwolennikiem Polexitu. A jeszcze chcą rozwijać sieć 5g i internet rzeczy ci cyfrowi komuniści, a kysz.
0 0
odpowiedź
User
a
najwyższy czas przestać honorować amerykańskie patenty, bo ich prawo patentowe umożliwia patentowanie rzeczy/ procesów/ czynności oczywistych.
0 0
odpowiedź