SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polskie Radio poszerzy zasięg DAB+ dopiero w 2022 roku. „Obecne moce nie są docelowymi”

W październiku Polskie Radio miało znacząco poszerzyć zasięg w standardzie DAB+. Nastąpi to dopiero w przyszłym roku. W rozmowie z Wirtualnemedia.pl o przyczynach opóźnienia, a także cyfryzacji radia w Polsce mówi Tomasz Berezowski, dyrektor biura technologii nadawcy.

Dołącz do dyskusji: Polskie Radio poszerzy zasięg DAB+ dopiero w 2022 roku. „Obecne moce nie są docelowymi”

53 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
qba
DAB jest do DUBY i tyle. Skończcie promować ten archaizm, który był wielkim wow w latach 2000
Mamy praktycznie darmowy internet, i to wszędzie!
Kolejna synerkurka do wyciągania kasy z ludzi i tyle

A gdzie ty masz darmowy internet?

W telefonie choćby, poza tym w wielu wielu miejscach


W telefonie nie masz darmowego internetu. Płacisz za niego przecież.
odpowiedź
User
BW

Wręcz przeciwnie, jest bardzo wygodne i nie wymaga właśnie dodatkowych urządzeń, poza tym można słuchać zawsze, bo telefon jest zawsze w pobliżu, radio tak samo traci zasięg i to częściej niż telefon, a radio bez rds w trasie wymaga ciągłych zmian i szukania stacji, bez sensu

do słuchania radia jest Radio. JEDNO zasilanie, jedno urządzenie (nie trzeba ładować co chwila) za "manie" internetu w telefonie SIĘ PŁACI, choćby ten abonament dla operatora.

Mam dwa radia internetowe (odbiorniki) w domu i włączam je jak "zwykłe" radio. I nie widzę żadnej różnicy w porównaniu z FM.
odpowiedź
User
To ja nikt inny
Dab+ nikt w europie nie chce. mam fabrycznie nowego opla i skodę i w żadnym nie ma dab+


W Wielkiej Brytanii 58 % słuchaczy korzysta z odbioru cyfrowego, w czym DAB+ ma największy udział 69 % w porównaniu do odbioru radia przez telewizję 8 % i przez internet 24 %. Niemiecki raport cyfryzacji pokazuje, że 25 % słuchaczy na tamtym rynku korzysta regularnie z DAB+ a oferta rośnie z roku na rok. W Francji rozpoczęto dwa dni temu uruchamianie ogólnokrajowego multipleksu. Multipleksy regionalne działają tam od lat. W Hiszpani nadawcy komercyjni walczą, aby uruchomić DAB+. Tylko w Polsce jest opór? Nie! Wszędzie rozgłośnie dominujące walczą, aby nie dopuścić do rynku nowych nadawców. Czyli KRRiT nie spełnia swojego zadania i blokuje zwiększenie pluralizmu.
odpowiedź