Wpływ jaki ZTE wywiera na globalny rynek LTE cały czas rośnie. W pierwszej połowie 2011 roku, liczba kontraktów dotyczących standardu przewyższyła łączną liczbę kontraktów zawartych w roku 2010. Firma ZTE zdobyła 28 kontraktów na komercyjne aplikacje LTE. Ponadto, ZTE testowała sieci LTE we współpracy z ponad 90 operatorami na całym świecie. Do dziś, ponad 100,000 terminali LTE zostało zamówionych u ZTE. Technologia LTE jest komercjalizowana dzięki nim, ponieważ są nabywane przez operatorów o wysokiej renomie.
„ZTE jest zaszczycona tytułem lidera w dziedzinie LTE przyznanym przez firmę Frost & Sullivan” powiedział Richard Lihe Ye, dyrektor działu Wireless Product Operation firmy ZTE. „Ta nagroda jest odzwierciedleniem zaangażowania firmy ZTE w rozwój i komercjalizację technologii nowej generacji.”
ZTE jest liderem w rozwoju technologii LTE. Do dziś, ZTE zwróciła się do Europejskiego Instytutu Norm Telekomunikacyjnych z prośbą o przyznanie 235 patentów dla standardów LTE, co wynosi około 7% wszystkich wniosków patentowych na świecie.
Na skutek rozwoju komercyjnej strony rozwiązań bazujących na LTE, firma ZTE rozszerzyła skalę parametrów wspomagających działanie stacji bazowych, tak aby obsługiwały sieci komercyjne o przepustowości sięgającej od 300Mbp/s do 900Mbp/s. Takie rozwiązanie opiera się na komercyjnym chipie DSP, który umożliwia bardziej elastyczne i stabilne działanie, niż to zapewnione przez używany powszechnie w tym przemyśle chip ASIC. Nowe rozwiązania okażą się bardzo przydatne we wspomaganiu nowatorskich systemów LTE-A.
Co więcej, ZTE jako pierwsza wprowadziła ujednoliconą platformę SDR. Rozwiązanie Uni-RAN oparte na tej platformie może spowodować bezproblemowy rozwój w kierunku technologii nowej generacji, jak również zmniejszyć TCO. ZTE oferuje szeroki wybór stacji bazowych, jak i ulokowanych w wielu miejscach stacji macro.