Na czym polegają podchody?
Grę zaczynacie na WFAiIS, gdzie w punkcie rejestracyjnym dostaniecie zestaw startowy (instrukcja, karty do gry, mapę). Jedyne czego potrzebujecie do długopis oraz oświadczenie rodziców lub opiekunów prawnych, jeśli jesteście niepełnoletni. Następnie postępując zgodnie z instrukcją, zawartą w zestawie startowym, udajecie się do pierwszej stacji na Starówce i rozwiązujecie odpowiednią zagadkę. Dobra odpowiedź da Wam wskazówkę, do której stacji musicie się następnie udać. I tak docieracie do kolejnych stacji. Niektóre z nich są stacjami eksperymentalnymi – tam spotkacie osoby, które pomogą Wam wykonać proste doświadczenie. Za poprawny wynik zadania praktycznego otrzymacie od Opiekuna stacji litery do hasła głównego, a także podpowiedź gdzie macie się udać oraz specjalną naklejkę, którą musicie okazać na mecie.
Kto może wziąć udział?
Każdy kto ma ochotę! Osoby niepełnoletnie muszą przynieść ze sobą zgodę rodziców lub opiekunów prawnych na udział w grze. Ponieważ organizatorzy nie biorą odpowiedzialności za Uczestników, dobrze by było, gdyby każda grupa zawierała chociaż jedną osobę dorosłą.
Dlaczego warto?
Z wielu powodów. Po pierwsze jest to świetna zabawa dla każdego. Po za tym możesz zwiedzić Toruń z innej strony niż pokazują go przewodnicy. Nawet osoby mieszkające kilka lat w Toruniu nie zwracają uwagi na zabytki, które są podstawą naszych stacji. Zdarza się, że niektórzy nawet nie wiedzą o ich istnieniu. Jest to też dobra okazja do integracji dla nowych studentów, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę w Toruniu. Jeśli to nadal Was nie przekonuje, to mamy dla Was nagrody i upominki (szczegóły w Regulaminie).
Jak się zgłosić?
Mailowo na adres: scspie@fizyka.umk.pl (szczegóły w Regulaminie). Czekamy na drużyny od 2 do 5 osób. Jeśli jednak chcesz wziąć udział w grze a nie masz z kim to i tak się zgłoś! Z pojedynczych zgłoszeń stworzymy drużyny – jeszcze większa szansa na integrację i nowe znajomości!