Hipoteka na … auto?
Posiadając mieszkanie, możemy pod zastaw jego hipoteki ubiegać się o pożyczkę hipoteczną na dowolny cel, jaki zechcemy sfinansować. Podobnie jest w przypadku innych przedmiotów wartościowych, które są w naszym posiadaniu, w tym także i w przypadku samochodu, który - chociaż na co dzień kojarzony głównie z wydatkami – może stać się inwestycją, dającą zabezpieczenie na wypadek zaistnienia nieprzewidzianych wydatków w przyszłości.
Innymi słowy, możemy ustanowić coś w rodzaju „hipoteki” na własnym samochodzie, a więc po prostu auto jest zabezpieczeniem pieniędzy, jakie pożyczamy. Dobrym przykładem funkcjonującego już na rynku rozwiązania jest Pożyczka udzielana przez Powszechny Dom Kredytowy S.A.
- Kredyty zabezpieczone są bardziej przyjazne dla kredytobiorców, zwłaszcza pod względem wysokości oprocentowania. Zabezpieczenie naszej Pożyczki na samochodzie pożyczkobiorcy pozwala nam zatem zaproponować Klientom atrakcyjne warunki – tłumaczy Renata Gwoździewicz-Pęcherzewska z PDK S.A. - Dodatkowo, w ramach naszego produktu pieniądze mogą otrzymać osoby, które pomimo faktu, że stać je na spłacanie rat, nie otrzymają kolejnego kredytu z uwagi na ograniczenia Rekomendacji T, ustalające sztywny poziom relacji maksymalnych miesięcznych zobowiązań w stosunku do zarobków kredytobiorcy – dodaje Gwoździewicz – Pęcherzewska.
Pożyczka „na samochód” dostępna jest dla osób chcących uzyskać dodatkowe środki z przeznaczeniem na dowolny cel. Zabezpieczeniem może stać się samochód nowy, jak i używany, prywatny lub firmowy (w przypadku osoby prowadzącej działalność gospodarczą), jednak nie starszy niż 8 lat.
Maksymalna kwota Pożyczki to nawet 100 tys. zł, jednak jej ostateczna wysokość uzależniona jest od wartości naszego auta, możemy bowiem uzyskać 100 proc. jego wartości. Spłacać można ją przez maksymalnie 8 lat, jednak to od nas zależy, na jak długo będziemy chcieli pożyczyć pieniądze. Oprocentowanie Pożyczki zaczyna się już od 9,99 proc., czyli jest zbliżone do oprocentowania kredytów gotówkowych w bankach.