Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2014-11-13

A A A POLEĆ DRUKUJ

Renowacja spękanych fasad – system Dekoral Professional opracowany na bazie nanotechnologii

150x110

Zanieczyszczenie powietrza, szkodliwe działania mikroorganizmów, wilgoć, skrajne warunki atmosferyczne oraz promieniowanie UV to kilka z zagrożeń, na które narażone są elewacje budynków, zarówno mieszkalnych, jak i przemysłowych. W efekcie ich działania ściany zewnętrzne pękają oraz tracą swoje właściwości ochronne oraz dekoracyjne. Z czasem następuje również niszczenie materiałów konstrukcyjnych, a nawet powierzchni ścian wewnątrz budynku.

Dlatego tak ważne jest, aby zapewnić elewacjom trwałą ochronę. Odpowiednimi produktami do tego calu są podkład Nanotech Flex oraz farba Nanotech Fasada marki Dekoral Professional. Opracowane na bazie nanotechnologii produkty idealnie sprawdzą się przy tworzeniu nie tylko nowych, wytrzymałych na skutki eksploatacji powłok, ale również renowację użytkowanych wcześniej powierzchni, które uległy korozji lub częściowemu zniszczeniu.

Jeżeli dojdzie do zniszczenia fasady budynku, należy jak najszybciej wykonać prace naprawcze, aby problem nie spowodował dodatkowych zagrożeń dla całej konstrukcji budynku. Dlatego przy wyborze materiałów do wykończenia elewacji niezwykle ważny jest nie tylko końcowy efekt estetyczny, ale przede wszystkim fakt czy komponenty umożliwiają zbudowanie wielowarstwowej trwałej powłoki – mówi Piotr Nowacki, brand manager marki Dekoral Professional. Właściwie dopasowane do siebie składniki sprawiają, że ściany pozbawione będą zacieków oraz odporne na działanie warunków atmosferycznych, a także wolne od spękań i łuszczących się fragmentów. Dodatkowo jednorodna powłoką minimalizuje powstawanie mostków cieplnych co zauważalnie poprawia się efektywność energetyczna obiektu.

Pęknięcia, rysy i ubytki

Przykładowymi przyczynami powstawania rys, pęknięć i odspojeń w tynku są m.in.: naprężenia, zawilgocenie murów a także nieprawidłowo wykonane prace czy też źle przygotowana zaprawa tynkarska. Pęknięcia pojawiają się również , gdy dom został zbyt szybko otynkowany, zanim przestał osiadać. Jednak największym błędem jest bagatelizowanie tych problemów i zostawianie sobie czasu na ich rozwiązanie do następnego sezonu, a prace elewacyjne można wykonywać nawet w temperaturze 5 °C. Spękana ściana nie tylko nie stanowi zabezpieczenia przed wilgocią i niskimi temperaturami, ale powoduje, że w szczelinach mogą rozwijać się różnego rodzaju zagrożenia mikrobiologiczne w postaci glonów oraz grzybów, a w zimie wnikająca w spękania woda będzie zamarzać i coraz bardziej je rozszerzać.

Jeżeli pęknięcia na elewacjach mają w granicach 1,5 mm, nie ma konieczności całkowitej wymiany tynków. Można zastosować podkład elastyczny np. Nanotech Flex marki Dekoral Professional. Dzięki zawartym nanocząsteczkom, głęboko wnika w ściany i wypełnia wszystkie szczeliny a dodatkowo rozkłada naprężenia. Podkład tworzy wytrzymałą powłokę, która dopasowuje się do podłoża. Cechuje się wysoką elastycznością co zapobiega powstawaniu nowych pęknięć na fasadach. Jest odporny na działanie wody, a przy tym przepuszczalny dla pary wodnej a także zabezpiecza podłoże przed negatywnym wpływem agresywnych chemicznie gazów oraz wykazuje bardzo niską przepuszczalność dwutlenku węgla Produkt można stosować zarówno na zniszczone podłoża, jak również profilaktycznie na nowe ściany w świeżo wybudowanych obiektach. Dopiero na tak przygotowaną powierzchnię można nałożyć odpowiednią farbę elewacyjną.

Trwała ochrona elewacji

Warstwą, która stanowi bezpośrednią ochronę przed działaniem czynników atmosferycznych oraz działania promieni UV na ściany elewacyjne, jest farba fasadowa, która pozwoli osiągnąć pełny efekt zadbanej fasady a jednocześnie uzupełni i wzmocni ochronne właściwości podkładu. Skuteczna farba elewacyjna musi zabezpieczyć elewację przed zabrudzeniami a także przed zróżnicowanymi temperaturami i działaniem promieni UV. Farba Nanotech Fasada marki Dekoral Professional dostępna jest w systemie kolorów Ultra Cool, które wykorzystują koloranty wydajnie obniżające temperaturę fasad. Pigmenty skutecznie odbijają pasma promieniowania słonecznego. Dzięki ich właściwościom zmniejszają się skurcze termiczne, powodujące powstawanie spękań. Takie rozwiązanie pozwala na stosowanie na elewacjach nawet bardzo intensywnych i ciemnych kolorów, które wcześniej absorbowały dużą ilość ciepła, co narażało elewację na korozję. Dodatkowo Nanotech Fasada zawiera nanocząsteczki, które głęboko wnikają w strukturę tynku i zabezpieczają istniejące rysy skurczowe na podłożach o szerokości do 1,5 mm. Farba tworzy powłokę, na której występują mikroskopijne pory, uniemożliwiające osadzenie się zabrudzeń naturalnych i przemysłowych i są wystarczająco duże aby umożliwić swobodną dyfuzje pary wodnej.

Naprawa pęknięć

Odnawianie elewacji zaczynamy od usunięcia wszystkich niezwiązanych z podłożem, łuszczących się i spękanych fragmentów starych powłok, aż do odsłonięcia spodniej warstwy. Powierzchnie malowane wcześniej farbami emulsyjnymi odtłuszczamy przy pomocy wody z dodatkiem detergentu, świeże tynki pokrywamy natomiast podkładem gruntującym. Spękane ściany malujemy dokładnie wymieszanym podkładem Nanotech Flex. Po wyschnięciu, możemy pokryć ścianę farbą elewacyjną Nanotech Fasada. Kolejne powłoki wymagają ok. 24 godzin odstępu czasowego, co pozwoli im wyschnąć i związać się z podłożem. W przypadku farby należy także chronić malowaną powierzchnię przed deszczem oraz intensywnym słońcem przez min. 3 godziny.


dostarczył infoWire.pl




Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS