Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2014-08-26

A A A POLEĆ DRUKUJ

Pożegnaj wakacje w Krasiejowie

150x110

Już w sobotę 30 sierpnia Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie zaprasza do udziału w pożegnaniu lata. Na odwiedzających czeka specjalna akcja Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, Stacji Krwiodawstwa oraz audycja Radia Zet, nadawana na żywo z tego największego w Polsce parku tematycznego. Z myślą o klasach wracających do szkolnych murów przygotowano także specjalny konkurs.

W sobotę z opolskiego Krasiejowa specjalną audycję Zet Cafe na żywo nada Radio Zet. – W ten sposób chcemy zakończyć lato razem ze słuchaczami tej ogólnopolskiej rozgłośni – mówi Anna Kokot z JuraParku w Krasiejowie. – Z tej okazji dla odwiedzających nas 30 sierpnia przygotowaliśmy kilka atrakcji. Jedną z nich jest możliwość podzielenia się darem życia dzięki specjalnemu krwiobusowi. Na osoby, które oddadzą tego dnia krew, czeka miła niespodzianka w kasie JuraParku.

To jednak nie koniec atrakcji. Dla wszystkich podróżujących samochodami Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Opolu przygotował specjalną akcję. W ramach Akademii Bezpiecznej Jazdy, w Opolu, 30 sierpnia na odwiedzających czekają specjalne pokazy i warsztaty – wszystko z myślą o bezpieczeństwie w podróży, nie tylko podczas powrotów z wypoczynku. Przed wizytą w Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie warto ściągnąć specjalną aplikację, która powstała z myślą o jednej z największych atrakcji turystycznych Opolszczyzny. Dzięki pobraniu jej z AppStore bądź Google Play na swoim IPhonie bądź telefonie z systemem operacyjnym Android, można rozwiązać specjalny interaktywny paleotest, sprawdzając także swoją wiedzę na temat prehistorii. Dodatkowo aplikacja jest także audioprzewodnikiem po samym JuraParku i pomoże w samodzielnym odkrywaniu poszczególnych miejsc na terenie tego największego w Polsce parku tematycznego.

Technologiczna podróż

Wizyta w Krasiejowie to także okazja do spotkania z najnowocześniejszymi technologiami, które wykorzystano w Parku Nauki i Ewolucji Człowieka. To innowacyjne muzeum opowiadające dzieje ludzkości, wykorzystuje projekcje filmowe wyłącznie w technologii 3D. Sama podróż wehikułem stanowi wielowymiarową przygodę. Podczas zwiedzania tej placówki kultury towarzyszy nam specjalny wirtualny przewodnik, który zerka na nas ze specjalnych nowoczesnych transparentnych ekranów dotykowych. To właśnie on steruje ruchem, czy nadzoruje tempo zwiedzania gości. Sama bryła Parku jest dosłownie naszpikowana elektroniką. Przy jego powstaniu zużyto 22 km kabla lanowskiego ethernetowego, zapewniającego działanie wszystkim multimedialnym instalacjom. Już samo oczekiwanie na odlot czaruje rozwiązaniami technologicznymi. W specjalnej poczekalni będziemy mogli doświadczyć wykorzystania rozszerzonej rzeczywistości, w której oprócz nas na specjalnym ekranie zobaczymy się w towarzystwie bohaterów z przeszłości. Ale to nie koniec tech-niespodzianek. Wykorzystując systemy reagujące na ruch czeka na nas ponad 20 różnorodnych aplikacji wprowadzonych do specjalnej podłogi interaktywnej. Mają one umilić oczekiwanie na odlot promu kosmicznego szczególnie najmłodszym zwiedzającym obiekt. W samym Parku Nauki i Ewolucji Człowieka wykorzystano także wiele systemów kinetycznych, jak chociażby w lustrze ewolucji, gdzie możemy sterować ruchami naszych prehistorycznych przodków. Do zabawy z nauką zapraszają także systemy oparte na ogromnych rozmiarach tabletach-ekranach wielodotykowych, dzięki którym możemy wysłać na swój profil na Facebooku nasze zdjęcie, uzupełnione o motywy futurystyczne, czy zgłębiać tajemnice rozwoju naszego gatunku.

Z klasą wytrop dinozaury

Stowarzyszenie Delta, właściciel JuraParku w Krasiejowie, zaprasza do wspólnej zabawy z nagrodami opolskie szkoły w konkursie „Poznaj dzieje Ziemi”. – Naszym celem jest edukacja uczniów właśnie na temat przeszłości terenów, na których mieszkamy – wyjaśnia Monika Pękala z JuraParku. – We współczesnej szkole temu fascynującemu okresowi w historii nie poświęcamy zbyt wiele miejsca. Udział szkół w naszych zmaganiach ma stać się pretekstem dla klas czy kół zainteresowań do odkrywania paleontologicznej przeszłości Polski.

Placówki edukacyjne mogą uczestniczyć w zmaganiach podzielonych na dwie kategorie. Pierwsza to podstawówki, które rywalizują ze sobą po wypełnieniu karty konkursowej oraz przesłaniu pracy plastycznej pod hasłem „Wielkie, większe, największe… dinozaury” – także przygotowanej zbiorowo. Z kolei gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne, które prześlą kartę konkursową, premiowane są za przygotowanie trwającego do 3 minut filmu „Pokażemy Wam, jak fajnie jest w JuraParku” nakręconego za pomocą telefonu komórkowego, aparatu cyfrowego lub kamery. Dodatkowo w rywalizacji szkół uwzględnia się udział wycieczek szkolnych, odwiedzających JuraParki w Bałtowie (woj. świętokrzyskie), Solcu Kujawskiem (woj. kujawsko-pomorskie) i Krasiejowie (woj. opolskie). Termin nadsyłania prac upływa 31 października. Będzie je oceniać jury złożone ze specjalistów z dziedziny edukacji i paleontologii. W jego skład wejdą m.in. dr Gerard Gierliński z Państwowego Instytutu Geologicznego i dr Andrzej Boczarowski - paleontolog, geolog, muzealnik i autor jednego z najbardziej popularnych podręczników do biologii w szkole średniej. Najlepsza podstawówka wygra 20.000 złotych, zaś wyróżniona szkoła otrzyma pomoce naukowe w postaci oryginalnej kolekcji skamieniałości. Z kolei najbardziej kreatywna szkoła gimnazjalna lub ponadgimnazjalna otrzyma 30.000 złotych oraz pomoce naukowe w postaci repliki czaszki niedźwiedzia jaskiniowego wykonanej w skali 1:1. Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć na stronie www.juraparkkrasiejow.pl

Fot. Tomasz Zakrzewski


dostarczył infoWire.pl




Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS