Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2014-01-10

A A A POLEĆ DRUKUJ

Mocne oskarżenia wobec byłego zarządu Mobile Factory SA

150x110
Emocjonująco i sensacyjnie zapowiada się przebieg najbliższego Walnego Zgromadzenia w spółce Mobile Factory S.A. Czy sprawa zakończy się pozwami sądowymi w związku z zarzutem działaniem na szkodę spółki?

W dniu dzisiejszym firma Mobile Factory S.A. opublikowała raport giełdowy, w którym poinformowała inwestorów o żądaniu wprowadzenia uchwał pod obrady Walnego Zgromadzenia mającego odbyć się 29 stycznia 2014 roku. Spółka otrzymała żądanie od akcjonariusza działającego na podstawie art. 401 § 1 Kodeksu spółek handlowych, dysponującego ponad 1/20 kapitału zakładowego.

Dość zaskakująca jest treść proponowanych uchwał, bowiem rozszerzony harmonogram, obok już zaproponowanych uchwał, obejmuje poddanie pod głosowanie uchwał w sprawie pociągnięcia do odpowiedzialności z tytułu działania na szkodę spółki byłego jej zarządu. Radosław Paklikowski i Łukasz Kuna pełnili swoje obowiązki w Mobile Factory S.A. w całym 2012 r. i częściowo w 2011 r. Przypomnijmy, że po zmianach w radzie nadzorczej (powołano zupełnie nowy skład), które nastąpiły w lutym 2013 roku, panowie Paklikowski i Kuna złożyli rezygnacje z zasiadania w zarządzie spółki.

Wedle przekazanego przez spółkę komunikatu akcjonariusz zgłaszający uchwały wskazał, iż ich uzasadnieniem jest przeprowadzony w spółce wewnętrzny audyt, który wykazał szereg nieprawidłowości w odniesieniu do byłych członków zarządu. Mowa o nierzetelnym prowadzeniu dokumentacji spółki i nierzetelnym rozliczaniu składek na ubezpieczenie społeczne. Ponadto miało dojść do nierozliczenia się wobec spółki z przekazanego do używania mienia, co przełożyło się na wystąpienie szkody w mieniu spółki. Akcjonariusz wskazał, że okoliczności te nie były wcześniej znane, a więc nie były także poddane badaniom i wciągnięte do sprawozdań. Walne Zgromadzenie ma również głosować nad powołaniem pełnomocnika do dochodzenia roszczeń od byłych członków zarządu.

Co ciekawe - jak przekazano w komunikacie - nie można wykluczyć, że w ramach dalszej analizy i szczegółowego badania działalności wskazanych członków zarządu, wyjdą na jaw okoliczności pociągające za sobą dalej idącą odpowiedzialność i konsekwencje. Wnioskować więc można, że sprawa jest mocno rozwojowa i będzie miała swój ciąg dalszy.

Do czasu odbycia Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy obecny Zarząd Mobile Factory S.A. nie chce komentować zaproponowanych pod głosowanie uchwał. Potwierdza przy tym odbycie audytu przeprowadzonego na zamówienie spółki przez kancelarię prawną i licencjonowanego doradcę podatkowego. O wstępnych wynikach przeprowadzonego badania została poinformowana rada nadzorcza spółki.

Gwoli przypomnienia należy napisać, że na najbliższych zebraniu akcjonariuszy głosowane będą inne ważne uchwały, m.in. w sprawie zmian w radzie nadzorczej spółki, zmian w jej statucie (w tym zmiana firmy spółki) oraz scalenie akcji w stosunku 25:1.

Mobile Factory S.A. jest podmiotem dominującym w Grupie Kapitałowej Mobile Factory. Firma jest holdingiem finansowym i kierowniczym, tj. podmiotem, który w jednostkach zależnych nabywa znaczne udziały kapitałowe oraz przejmuje w nich funkcje kierownicze i zarządcze.




Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS