1 września 2015 wchodzą w życie zmiany w programie „Mieszkanie dla Młodych” (MdM). W ramach programu będzie można już kupić mieszkanie z rynku wtórnego. Większe też będzie wsparcie dla rodzin. Co się zmienia? Podpowiadamy!Ważne zmiany w programie MdM Program został poszerzony o mieszkania z rynku wtórnego i budowane przez spółdzielnie mieszkaniowe na rzecz swoich członków. Do tej program obejmował tylko nowowybudowane mieszkania i domy. Na większą pomoc będą mogły liczyć osoby i rodziny wychowujące 2 dzieci. Wzrośnie do 20% dofinansowanie wkładu własnego. Jeszcze większą pomoc otrzymają osoby i rodziny z co najmniej 3 dzieci. Wzrośnie do 30% dofinansowanie wkładu własnego. Rodziny 3+ będą też zwolnione z warunku „pierwszego mieszkania” i limitu wieku obowiązującego w programie. Wsparcie dla rodzin wielodzietnych
W przypadku rodzin z co najmniej 3 dzieci dofinansowanie wzrośnie do 30% (do tej pory było to 15%).
Rodzin wielodzietnych nie będzie obowiązywał już warunek "pierwszego mieszkania" i limit wieku. Oznacza to, że z programu będą mogły skorzystać osoby i rodziny z co najmniej 3 dzieci, które wprawdzie mają mieszkanie, ale chcą kupić większy lokal i w ten sposób poprawić swoje warunki bytowe. Takich rodziców i osób nie będzie dotyczył dotychczasowy limit wieku, zgodnie z którym przynajmniej jeden z kupujących nie może mieć ukończonych 35 lat.
Program MdM
Od stycznia 2014 r. kupujący swoje pierwsze mieszkanie mogą liczyć na pomoc państwa w ramach programu „Mieszkanie dla Młodych”. Pomoc polega na dofinansowaniu wkładu własnego.