Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2016-11-17

A A A POLEĆ DRUKUJ

Kulinarna podróż dookoła świata, czyli jak dodać kuchni nieco egzotycznego smaku

150x110

Kuchnia Dalekiego Wschodu przywodzi na myśl uliczny bazar po brzegi wypełniony aromatem orientalnych przypraw. Kłącza imbiru i kurkumy, kora cynamonu, suszony szafran - to szlachetne skarby azjatyckiej natury. Kiedyś odległe i egzotyczne, dzisiaj obecne w kuchni każdego miłośnika orientalnych smaków. Popularne azjatyckie potrawy sprawdzą się szczególnie zimą, rozgrzewając od środka i wzmacniając odporność. Planując kulinarną podróż w poszukiwaniu smaków świata, wybierzmy się najpierw do sklepu á Tab – znajdziemy tam wszystkie niezbędnych akcesoria kuchenne.


Uwolnić magię ziół

Przedmiotem nieco zapomnianym, lecz nadal popularnym w kuchni orientalnej, jest moździerz. Służy przede wszystkim do rozcierania przypraw i ziół, które nadają potrawom jeszcze głębszy smak i aromat. Warto wybrać moździerz wykonany z kamienia (Jamie Olivier), ponieważ posłuży nam przez wiele lat i poradzi sobie z rozcieraniem nawet najtwardszych produktów. Z pomocą moździerza możemy także skomponować własną, niepowtarzalną mieszankę ziół. Wystarczy jednocześnie utrzeć kilka składników, na przykład: miętę, bazylię, trawę cytrynową i oregano.

Imbirowe szaleństwo

Jednym z najpopularniejszych smaków orientu jest imbir. Za jego intensywny, drzewny aromat odpowiada zingiberol – składnik olejku eterycznego, natomiast lekko palący smak zawdzięcza substancji o nazwie gingerol. Składniki te nie tylko leczą przeziębienie, ale sprawiają, że imbir w kulturze azjatyckiej jest uważany za rozgrzewający afrodyzjak. Jak prawidłowo przygotować imbir przed dodaniem go do potrawy? Korzeń wystarczy jedynie cienko obrać ze skóry i zetrzeć na tarce o niewielkich oczkach (Handi-Grate Joseph Joseph). Tak przygotowany, szczególnie sprawdzi się w towarzystwie chili, cebuli i czosnku.

Delikatność zaklęta w skorupie

Dla złagodzenia intensywnych korzennych smaków, Azjaci chętnie dodają do potraw delikatne w smaku mleczko kokosowe. Niewiele osób wie, że z łatwością można je przygotować w domu! Wystarczy zmiksować w blenderze kawałki miąższu dojrzałego kokosa i zalać je gorącą wodą (mniej, jeśli chcemy, by mleczko było gęste, więcej, jeśli ma być rzadkie). Miksturę odstawiamy na 20 minut, a następnie przecedzamy. Niektórzy wolą jednak skierować swoje kroki ku sklepowej półce z gotowym produktem, ponieważ zniechęca ich sama procedura „rozbrojenia” orzecha kokosowego. Wbrew pozorom, nie jest to takie trudne. Specjalny otwieracz (Coconut) pomoże zrobić dziury w trzech zagłębieniach na szczycie kokosa, a następnie - poprzez uderzanie po obwodzie skorupy – rozłupać ją na pół.

Kwintesencja chińskiej kuchni

Azjaci do perfekcji opanowali sztukę łączenia wyjątkowych smaków w jedno idealne danie. A wszystko dzięki... patelni typu wok! (Taormina Wok). Istnieje ryzyko, że bez tego naczynia eksperymenty w kuchni mogą być tylko tęsknotą za prawdziwą podróżą Orient Expressem, a nie egzotyczną ucztą. Wok różni się od tradycyjnej patelni nie tylko wyglądem. Potrawy przygotowywane w tym tradycyjnym chińskim naczyniu są bardziej soczyste i zachowują więcej wartości odżywczych. Smażenie i gotowanie w woku to także niezwykła oszczędność czasu, gdyż wszystkie składniki trafiają do jednego naczynia. Smacznie, zdrowo i szybko – to wszystko przemawia na korzyść tej chińskiej patelni.

Tak przygotowani, możemy zaczynać naszą kulinarną podróć dookoła świata. Powodzenia!


dostarczył infoWire.pl




Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS