Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2022-08-23

A A A POLEĆ DRUKUJ

Jak dobrać bramę wjazdową do stylu domu?

Brama wjazdowa pełni bardzo ważną funkcję – zapewnia bezpieczny i komfortowy dostęp na posesję. Stanowi także element dekoracyjny. Dlatego należy wybrać model, który będzie pasował do stylu naszego domu. Warto ponadto dla własnej wygody pomyśleć równocześnie o automatyzacji wjazdu, smart home jest przecież przyszłością budownictwa.

Mamy do wyboru dwa rodzaje bram wjazdowych: rozwierane (idealna opcja w przypadku wąskiej posesji) lub przesuwne (sprawdzą się zwłaszcza na działkach z krótkim podjazdem). Pierwsza wersja składa się zazwyczaj z dwóch skrzydeł uchylnych, a druga tylko z jednego przesuwanego na szynie równolegle do ogrodzenia. Oba rozwiązania można bez problemu zautomatyzować przy użyciu dopasowanych siłowników, biorąc pod uwagę m.in. długość i wagę skrzydła czy szerokość słupka. Bramy rozwierane i przesuwne mogą różnić się nie tylko tym, z jakich materiałów zostały wykonane (np. blacha stalowa, aluminium, drewno), lecz także stylistyką. Bez problemu dobierzemy zatem model, który odpowiada na nasze potrzeby estetyczne.

Dom w stylu nowoczesnym

W przypadku domów nowoczesnych, które charakteryzują się zazwyczaj minimalistycznym wzornictwem, częściej wybierane są bramy przesuwne. Inwestorzy kupują chętnie rozwiązania palisadowe lub żaluzjowe z uwagi na ich proste kształty. Dominuje zazwyczaj stonowana kolorystyka, przede wszystkim czerń, szarość lub granat. Te barwy powinny mieć odwzorowanie w elementach konstrukcyjnych domu, np. grafitowa brama będzie spójna z grafitową dachówką. Najlepiej, aby takiego koloru była także brama garażowa. Warto rozważyć również szare okna i drzwi wejściowe. Ciekawym pomysłem jest postawienie na mocny akcent kolorystyczny, np. czerwień, butelkową zieleń czy kobalt. To propozycja dla osób lubiących awangardę. Intensywny kolor może zostać powtórzony, np. na drzwiach wejściowych.

Warto dodać, że automatyzacja bram przesuwnych nie sprawia problemów, producenci oferują wiele ciekawych rozwiązań w różnych kategoriach cenowych. Dostępne są napędy przeznaczone do wyrobów o wadze do 200 kg, 1000 kg, 1500 kg i więcej. Pamiętajmy jednak, aby dobrać siłownik z odpowiednim zapasem mocy, aby otwieranie i zamykanie wjazdu odbywało się płynnie i bez zakłóceń. Dzięki temu napęd będzie służył nam przez długi czas. Zwróćmy także uwagę na renomę producenta i działanie serwisu, który oferuje. Wśród inwestorów zaufaniem cieszy się np. włoska marka BFT.

 

 

Dom w stylu klasycznym

Przy budynkach o klasycznej architekturze występują z kolei często bramy uchylne. Mają zazwyczaj misterne, kute zdobienia, które wyglądają niezwykle elegancko. Finezyjne kształty i dbałość o szczegóły to ich cechy charakterystycznie. Kolorystyka jest zazwyczaj stonowana. Dominuje ponadczasowa czerń (barwa preferowana w przypadku stylistyki glamour), która nie odwraca uwagi od designu, który gra tu główną rolę. Jeśli chcemy zatem zautomatyzować wjazd, warto pomyśleć o siłowniku podziemnym do bram uchylnych. Ma on liczne zalety, m.in. na uwagę zasługuje bardzo długa żywotność mechanizmu, co przekłada się na bezawaryjne działanie. Co najważniejsze, taki napęd jest niewidoczny dla naszych oczu, gdyż jest zamontowany w podłożu, które powinno być odpowiednio przygotowane. Dzięki temu polecany jest szczególnie do bram ozdobnych, ponieważ nie zmienia ich walorów estetycznych, które są kwestią priorytetową dla właścicieli. – W ofercie BFT można znaleźć pełną gamę instalowanych pod ziemią siłowników elektromagnetycznych ELI BT A dla bram uchylnych o długości skrzydła nawet do 4 m z silnikami 24 V. Posiadają one zintegrowane ograniczniki mechaniczne zarówno dla funkcji otwierania, jak i zamykania. System wyłączników krańcowych oparty na enkoderze oferuje z kolei precyzję i szybką reakcję na przeszkody – tłumaczy Andrzej Trojanowski, Dyrektor Generalny BFT Polska. Dzięki zastosowaniu dodatkowych akcesoriów można uzyskać za jego pomocą kąt otwarcia do 180 stopni. Aby przestrzeń bramy była w pełni chroniona, warto doposażyć ją w dwie linie fotokomórek.

W Polsce trudno wyobrazić sobie posesję, która nie jest ogrodzona. Dbamy bowiem o swoje bezpieczeństwo i prywatność. Aby wjazd na działkę był komfortowy, potrzebna jest też jednak automatyczna brama garażowa. Piękno i funkcjonalność powinno iść w parze. Dlatego zwracajmy uwagę nie tylko na wygląd wyrobu, lecz także jego właściwości. W przypadku wyboru napędu podziemnego, którego montaż wymaga odpowiednich umiejętności, zatrudnijmy do wykonania tej pracy wykwalifikowanych fachowców rekomendowanych przez producenta.





Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS