SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Od 1 sierpnia dodatkowy kanał na multipleksach lokalnych

Od początku sierpnia Telewizja TVS będzie dostępna na kolejnych multipleksach lokalnych Grupy MWE Networks - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Rozpocznie nadawanie na: MUX-L1 (Jelenia Góra), MUX-L3 (Częstochowa, Tomaszów Mazowiecki) i MUX-L4 (Wrocław, Świdnica). 1 sierpnia wygaśnie zgoda na działalność multipleksu eksperymentalnego stacji w Katowicach.

W marcu stacja dołączyła także do MUX -L2 z nadajnikami w Rybniku i Ornontowicach. - Cieszymy się, że będziemy mogli zagościć w wielu domach. Telewizja TVS jest zawsze blisko swoich widzów. Tym razem też ich nie zawiedziemy i z pewnością pokażemy się w nowych lokalizacjach za sprawą naszych koncertów czy akcji specjalnych. Liczymy, że nasza oferta programowa złożona z seriali, audycji poradnikowych, a także produkcji rozrywkowych i muzycznych, spotka się z dużym zainteresowaniem - powiedziała Małgorzata Piechoczek, dyrektor Telewizji TVS.

Telewizja TVS rozpoczęła nadawanie 29 marca 2008 roku w Katowicach. Jest to stacja ogólnopolska. Jej sygnał dostępny jest za pośrednictwem pozycji orbitalnej Hot Bird 13E i sieci kablowych, oraz w naziemnej telewizji cyfrowej na terenie województw: śląskiego, opolskiego, dolnośląskiego i łódzkiego. TVS serwuje swoim widzom serialowe propozycje („Columbo”, „Napisała: Morderstwo”, „Chicago Fire”), najlepszą muzykę (m.in.: „Szlagierowa Lista”, „Koncert Życzeń”, „Szlagroteka”) oraz programy poradnikowe i rozrywkowe ( m.in.: „Kierunek Zdrowie”, 
„Spotkanie z Balladą”, „Dzieje Się”).

Koniec multipleksów eksperymentalnych w DVB-T2/HEVC

Tylko do 1 sierpnia br. obowiązuje decyzja rezerwacyjna Urzędu Komunikacji Elektronicznej odnośnie multipleksu eksperymentalnego TVS w Katowicach. MUX będzie musiał zakończyć nadawanie. UKE na razie nie rozpatrzył wniosku TVS o dalszą emisję testową. Wszystko na to wskazuje, że pod koniec września zniknie też multipleks testowy BCAST, który działa w Gdańsku, Warszawie i Wrocławiu.

Jak informowaliśmy w maju, UKE zdecydował, że nie będzie wydawać nowych zgód na funkcjonowanie multipleksów testowych w DVB-T2. - Technologia DVB-T2 komercyjnie działa na polskim rynku już od wielu miesięcy. Pozwolenia testowe, co do zasady, służą celom przetestowania nowych rozwiązań technicznych, wśród których można wymienić m.in. 5G Broadcast, a nie stałym emisjom komercyjnym - mówił wówczas Wirtualnemedia.pl Witold Tomaszewski, p.o. rzecznik prasowy Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Multipleksy eksperymentalne pozwalały nadawcom bez uzyskania koncesji ogólnopolskiej na poszerzenie zasięgu o odbiorców naziemnych. Nie musieli ponosić tak dużych opłat jak w przypadku emisji na ogólnokrajowych multipleksach. To niemal 18 mln zł za koncesję  (płatne w dziesięciu ratach) i ponad 6 mln zł rocznie dla Emitela. Teraz stacje telewizyjne będą mogły poszerzać zasięg wyłącznie przy pomocy multipleksów lokalnych.

Niebawem podmioty zainteresowane emisją naziemną będą mogły powalczyć o miejsce na MUX-5. Wcześniej UKE musi rozpisać konkurs na operatora tego multipleksu. Wniosek o rezerwację częstotliwości złożył Emitel, ale pasmo chce zająć także związana z Cyfrowym Polsatem spółka BCAST. 

Dołącz do dyskusji: Od 1 sierpnia dodatkowy kanał na multipleksach lokalnych

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Für Doutchland
Ciekawe komu KOalicja 13 grudnia odda hołd 1 sierpnia ??
odpowiedź
User
tele
Kiedy lokalny multipleks w Krakowie?
odpowiedź
User
miner
zasięg wyraźnie się zwiększy, brawo TVS, warto by zainwestować w lepsza ramówkę.
odpowiedź