SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Komisja Europejska edukuje na temat praworządności

Komisja Europejska rozpoczyna w mediach społecznościowych kampanię informacyjną dotyczącą praworządności. W ten sposób  chce  przybliżyć obywatelom UE ideę praworządności i zwiększyć świadomość na temat jej wpływu na codzienne życie obywateli. 

Celem tej ogólnounijnej kampanii jest przybliżenie obywatelom UE abstrakcyjnej koncepcji praworządności i podkreślenie jej namacalnego wpływu na ich codzienne życie.

Kampania skupi się na sześciu podstawowych zasadach definiujących praworządność: równości wobec prawa, pewności prawa, zakazie arbitralności, niezawisłości sądów, legalności i podziale władzy. Zostaną one przedstawione w animacjach autorstwa znanego artysty i ilustratora Christopha Niemanna.

Zobacz: "Obywatele, Równość, Prawa i Wartości" w akcji Komisji Europejskiej

W Polsce zdecydowana większość (82 proc.) osób uważa za istotne lub ważne, aby wszystkie państwa członkowskie UE przestrzegały podstawowych wartości UE, w tym praworządności. Dla porównania, za dobrze poinformowanych na temat praworządności uważa się 62 proc. respondentów.

- Zasada praworządności jest często postrzegana jako odległa, wzniosła koncepcja, która dla wielu ludzi jest trudna do zrozumienia. Chociaż określa to, kim jesteśmy i co łączy nas jako Europejczyków, to o praworządności myślimy zwykle tylko wtedy, gdy coś idzie nie tak. Kampania ta ma na celu pomóc wszystkim zrozumieć, co oznacza zasada praworządności, jak bardzo polegamy na niej na co dzień i dlaczego ważne jest zapobieganie nieuczciwości i niesprawiedliwości. Zainspirowane światem sportu, wspaniałe animacje Christopha Niemanna pozwalają każdemu odnieść się do zasad praworządności – komentuje Didier Reynders, europejski komisarz do spraw wymiaru sprawiedliwości.

Seria animacji będzie rozpowszechniana w mediach społecznościowych we wszystkich 27 państwach członkowskich UE przez okres czterech tygodni.

Dołącz do dyskusji: Komisja Europejska edukuje na temat praworządności

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
:-(
U nas niestety nic takiego nie będzie. Wyrocznią jest sposób rozumienia prawa przez Tuska. Inaczej mówiąc, to co mu pasuje jest prawem, to co nie pasuje jest jego łamaniem. I zawsze może zmienić zdanie.
9 0
odpowiedź
User
Ula
Kiedy koniec ze zmianą czasu? Wiadomo coś więcej? Za ile dekad tak w przybliżeniu?
5 0
odpowiedź
User
Woj11
Komisja Europejska i cała unia to jedna wielka niepraworządność, bo jest to państwo policyjne, które udaje organizację międzynarodową i samo sobie wyznacza kompetencje. Ostatnio miała być walka z populizmem, ale sprzedaż samochodów dla ludu coś nie idzie, więc wrócili do starej dobrej walki z klimatem.
2 0
odpowiedź