Wróci multipleks testowy w dużym mieście? Jest wniosek do UKE
Grupa MWE ponownie chciałaby nadawać eksperymentalnie swój multipleks naziemny w Szczecinie. Firma chce rozpocząć podobne testy też w innych aglomeracjach.
Multipleks MWE w stolicy woj. zachodniopomorskiego do listopada ub.r., gdy wygasła zgoda Urzędu Komunikacji Elektronicznej na nadawanie. Teraz firma złożyła wniosek o emisję eksperymentalną ponownie. Jeśli UKE się na to zgodzi, nadawca powróci z multipleksem testowym w Szczecinie.
- Będziemy testować emisję naszych istniejących kanałów TVC i Filmax oraz planowanych do uruchomienia w lutym Junior Channel, Szlagier TV i Pogoda24. Jesteśmy otwarci na współpracę także z zewnętrznymi nadawcami. Zapraszamy wszystkich serdecznie do współpracy - mówi Wirtualnemedia.pl Michał Winnicki, prezes i założyciel Grupy MWE.
- Chcielibyśmy również rozpocząć emisje eksperymentalne w innych aglomeracjach. Mamy obecnie kilka nadajników DVB-T2 i chcemy je przetestować, aby docelowo wzmocnić i usprawnić emisje naszych multipleksów lokalnych - dodaje Winnicki. Nie podaje, w których miastach firma będzie chciała prowadzić testy emisji naziemnej.
Grupa MWE jesienią ub.r. informowała, że rozważa uruchomienie mutlipleksów testowych w Gdańsku, Poznaniu i Warszawie. - Jeśli chodzi o plany dotyczące MUX-ów w Warszawie, Gdańsku i Poznaniu, podobnie jak w przypadku multipleksu w Szczecinie, jesteśmy w procesie analizy, mającej na celu zbadanie liczby widzów, którzy będą sięgać w najbliższych latach po pilota odbierając sygnał z tych MUX-ów. Naszym priorytetem jest dostarczenie niesamowicie atrakcyjnej oferty dla możliwie największej grupy odbiorców - mówił nam wtedy Karol Warda, TV channels & production director Grupy MWE.
Zobacz też: Większy zasięg multipleksu firmy Cyfrowego Polsatu. W ofercie m.in. TV Republika
TV Republika trafia do kolejnych MUX-ów
Nadawaniem na multipleksie w Szczecinie może być zainteresowana Telewizja Republika, która po zmianie władz w TVP zwiększyła bardzo mocno widownię i chce poszerzać swój zasięg. Stacja jest dostępna za pośrednictwem multipleksów lokalnych należących do MWE jak MUX-L1 (Jelenia Góra), MUX-L2 (Rybnik, Ornontowice), MUX-L3 (Częstochowa, Tomaszów Mazowiecki) i MUX-L4 (Świdnica, Wrocław).
Grupa MWE Networks to obecnie 13 kanałów telewizyjnych: Antena HD (dostępny w ogólnopolskim MUX-1), TVC, Power TV, Nuta.TV, Nuta Gold, Ultra TV 4K, Adventure, Top Kids, Junior Music, Home TV, Filmax, Xtreme TV oraz przejęty w ub.r. Golf Channel Polska.
Dołącz do dyskusji: Wróci multipleks testowy w dużym mieście? Jest wniosek do UKE