SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Główny akcjonariusz Axel Springer będzie mógł kupić telekomunikacyjnego giganta

Amerykański fundusz inwestycyjny KKR, do którego należy pakiet większościowy akcji firmy Axel Springer, jest już o krok od sfinalizowania kolejnej wielkiej transakcji w Europie. Jak podaje Reuters, będzie mógł kupić znanego telekomunikacyjnego giganta.

fot. screen z youtube'a fot. screen z youtube'a

KKR to działający globalnie fundusz inwestycyjny, który do końca 2023 roku dokonał ponad 730 inwestycji kapitału prywatnego o łącznej wartości 710 mld dolarów. W swoim portfolio ma takie firmy jak niemieckie Axel Springer (czyli współwłaściciela Ringer Axel Springer Polska), japońskie Seiyu czy nabyte w 2023 roku wydawnictwo Simon & Schuster. Amerykański fundusz obecnie celuje w kolejną dużą inwestycję w Europie i coraz więcej wskazuje na to, że jego plany zakończą się powodzeniem.

Jak informuje agencja Reuters, KKR ma otrzymać bezwarunkową zgodę ze strony Unii Europejskiej w związku z planowanym przejęciem Telecom Italia znanego też jako TIM. Włoska firma zgodziła się wcześniej na sprzedaż swojej sieci stacjonarnej za 22 mld euro w ramach rządowego planu jej restrukturyzacji i ograniczenia zadłużenia. Zgodę na transakcję musiały jednak jeszcze wydać unijne organy antymonopolowe.

Czytaj też: Ringier Axel Springer Polska z nowym dyrektorem. Przeszedł z sektora bankowego

Główny akcjonariusz Axel Springer przejmie sieć włoskiego giganta?

Odpowiedź ze strony przedstawicieli UE okazała się pozytywna, dzięki czemu do finalizacji zakupu ma dojść pod koniec czerwca bieżącego roku. Według źródła agencji KKR zgodziło się utrzymać w mocy komercyjne umowy z rywalami TIM bez zmiany obowiązujących warunków czy cen, co wpłynęło na decyzję unijnych instytucji.

To pierwszy przypadek, by europejski gigant telekomunikacyjny zgodził się na sprzedaż swojej sieci stacjonarnej. Należąca do TIM sieć obejmuje 89 proc. włoskich gospodarstw domowych.

Fundusz KKR w 2019 roku przejął mniejszościowy pakiet w niemieckiej spółce Axel Springer, by zaledwie rok później stać się głównym udziałowcem medialnej grupy, do której należy również RASP. W wyniku nowej strategii podyktowanej przez Amerykanów firma w 2020 roku zeszła z giełdy.

Ringier Axel Springer Polska z nowym dyrektorem. Przeszedł z sektora bankowego

Czytaj więcej na: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/rasp-z-nowym-dyrektorem-lukasz-rajki-przeszedl-z-sektora-bankowego

Dołącz do dyskusji: Główny akcjonariusz Axel Springer będzie mógł kupić telekomunikacyjnego giganta

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl